11 kwietnia rozpoczęły się w Bydgoszczy zmagania uczestników Zawodów Centralnych XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

81 najlepszych uczniów z 41 szkół budowlanych z całej Polski walczyło  o Tytuł Laureata.

Gospodarzem był Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.  Jest to ogromne wyróżnienie zarówno dla szkoły, jak i dla Bydgoszczy.

Organizatorami wydarzenia są Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, Miasto Bydgoszcz, Zespół Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, Kujawsko – Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa.

Najważniejszą nagrodą dla laureatów i finalistów jest indeks na kierunki budowlane na wszystkie uczelnie wyższe w całej Polsce. Oprócz tego uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Finał nie mógłby odbyć się bez wsparcia sponsorów, serdecznie dziękujemy firmom zrzeszonym w P-KIB za wsparcie organizacji Finału -  Apro Construction Sp. z o.o., Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. S.K., Budlex S.A., BWJ Inwestycje Sp. z o.o., EBUD-Przemysłówka Sp. z o. o, ERBUD S.A. oraz MAT-BUD Sp. z o.o. S.K.

Finał Centralny był  doskonałą okazją do spotkania różnych środowisk z branży budowlanej z całej Polski oraz do promocji miasta.